הכרזה

Collapse
No announcement yet.

היה שלום - גיבור העל האמיתי, סטן לי, הלך לעולמו

Collapse
X
Collapse

• היה שלום - גיבור העל האמיתי, סטן לי, הלך לעולמו

כאשר עברה עליי ילדותי אחד הדברים האהובים עליי היה ספרי קומיקס (עלילונים). החל מספיידרמן ועד לסופר מן, תאריך זה בבגרותי יזכר כיום עצוב, כאשר בצער רב האבא המיתולוגי של גיבורי הקומיקס הללו ושל עוד רבים אחרים, סטן לי, הלך לעולמו בגיל 96 בבית החולים סדרס סיני שבקליפורניה.
    סטן לי, שנולד כסטנלי מרטין ליבר למשפחה יהודית ממוצא רומני גדל בניו יורק ובגיל העשרה החל לעבוד תחת פיקוחו של ג'ורג גודמן, בחברת מארקר קומיקס.
    עבודתו הראשונה הייתה השלמת הטקסט של הקומיקס 'קפטן אמריקה', ובשנת 41 עלה מדרגת 'משלים טקסט' לדרגת 'כותב', כאשר נחשב לאחד מהעורכים הבכירים ביותר בחברה.

סטן לי ז"ל.

בזמן מלחמת העולם השנייה התגייס לצבא ארצות הברית לחייל הקשר וגם שם הוא זכה להכרה בגלל כשרונו הרב. עם שיחרורו חזר לעבודתו בחברת מארקר שהפכה למארוויל קומיקס, כאשר בשנות ה-50 מארוול החלה להחזיר את תהילת גיבורי העל והתחילה להעלות את ארבעת הגיבורים הידועים שלהם, הלוא הם ארבעת המופלאים.
    לי נתן לגיבורי העל שלו אישיות מעט מלנכולית (עצובה או דיכאונית), דבר אשר הראה את הצד האנושי שבדמויותיו ואולי בו עצמו. בעקבות הצלחה זו החל לי יחד עם עורך הקומיקס ג'ק קרבי ליצור עוד גיבורי על כמו: הענק הירוק, איירון מן, ת'ור, דוקטור סטריינג' וכמובן, אקס-מן.
    כאשר החלו להשתחרר לקולנוע סרטי גיבורי העל, לי שימש כהופעת קמע (הופעה מפתיעה) כשומר, מאבטח, קשיש שיושב על הספסל בגינה בזמן שספיידרמן (יציר פרי מוחו הקודח של לי) ריחף מעליו וניסה להציל את העולם.

בתחילת המילניום החל לי לעבוד עם חברת D.C קומיקס והחייה מחדש את גיבורי העל: באטמן, ספיידרמן וכמובן וונדרוומן. בסוף יולי 2005 יצר לי תוכנית מציאות שנקראה 'מי רוצה להיות גיבור על?', תוכנית שבה אנשים רגילים אשר קראו ואף הושפעו מכתיבתו של לי הגשימו את הפנטזיה שלהם והפכו אפילו אם זה ליום אחד לגיבורי על, כאשר סיסמתו של לי: 'excelsior' תמיד ליוותה אותו.
    מטרתה של התוכנית הייתה לא להחליף את הבגדים האזרחיים לחליפות של גיבורי העל ולסיים את מסלול "התהילה" במהרה, אלא יותר להציג האם האדם הוא גיבור על אמיתי, כאשר בכל פעם הוטלה על אותו אדם משימה או מטלה שונה, בין אם זה לנטרל פצצה שהוטמנה בתוך אוטובוס מלא נוסעים או להציל ילדה קטנה אשר נקשרה ונתלתה מקצהו של בניין בוער.
    תוכנית זו נחלה הצלחה ונתנה ללי פרסום נוסף.
    לי הובהל לבית החולים סדרס סיני ואתמול, בתאריך ה-12 לנובמבר, 2018 נפטר בבית החולים בגיל 96. מכאן אני רק אומר: תודה לך איש גדול על תקופה נפלאה ועל גיבורי על נפלאים excelsior!

להצטרפות לצוות - לחצו כאן.
    NeGaTiVe, HyperBolic ו 2 אחרים אהבו את זה.

• Frosty
      Frosty הגיב
      עורך תגובה
      גיבור ילדות, שלי ושל כולם!

• BlackArrows
      BlackArrows הגיב
      עורך תגובה
      פשוט עצוב, אבדה גדולה לעולם של אדם מדהים...

• LTC
      LTC הגיב
      עורך תגובה
      מאד עצוב, מאז שאני קטן צפיתי בכל הסרטים שנכתבו על ידיו.

• LucifeR
      LucifeR הגיב
      עורך תגובה
      עצוב מאוד

• ISRAELB999
      ISRAELB999 הגיב
      עורך תגובה
      ז''ל RIP

• CaptainBen
      CaptainBen הגיב
      עורך תגובה
      אבן יסוד של עולם הקומיקס נפרדה מאיתנו!

• Hwol
      Hwol הגיב
      עורך תגובה
      מאוד עצוב

• Rom5231
      Rom5231 הגיב
      עורך תגובה
      סטאן לי היה גיבור וגם המציא גיבורים
    Posting comments is disabled.
כתבות אחרונות
  • מקוריאה תבוא הישועה
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: josefh30, פורום: מגזין
    התופעה הקוריאנית שנקראת גיימרים - כיצד הקוראינים הפכו לשחקני הפלטפורמות הטובים בעולם?

כאשר שוטטתי באחד מדפי הפייסבוק הבחנתי בשאלה מאוד מעניינת: מדוע השחקנים הקוריאנים הם הטובים בעולם לכל מה שקשור למשחקים, ואז נזכרתי בסרט תעודה שהוקרן ב-Yes דוקו על השחקנים הטובים ביותר בעולם, ולא אני לא מדבר על שחקני הכדורסל...
  • Far Cry New Dawn - האב חוזר!
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: HyperBolic, פורום: חדשות משחקים
    Far Cry New Dawn - האב חוזר!

המשך ישיר למשחק ה-5 בסדרה.

שנה לאחר צאת הכותר החמישי בסדרת משחקי העולם הפתוח Far Cry, המגוללת את סיפורו של טירון במשטרה, המנהל מלחמה עקובה מדם כנגד ג'וזף סיד ומשפחתו ולבסוף מוטט את קהילת שערי גן עדן, אנו חוזרים למחוז הופ במדינת מונטנה. בסוף המשחק הקודם, פיצוץ
    ...
  • טריילר רשמי חדש לעונה השמינית והאחרונה של משחקי הכס!
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: HyperBolic, פורום: מגזין
    טריילר רשמי חדש לעונה השמינית והאחרונה של משחקי הכס!

לאחר המתנה ארוכה הסדרה המצליחה, משחקי הכס, חוזרת לעונה שמינית ואחרונה. סוף סוף נדע האם אכןדאינריז טארגאריין היא השולטת הבלעדית? מה יקרה עם ג'יימי לאניסטר ואחותו סרסיי? מה יעלה בגורלה של אריה סטארק ועוד המון הפתעות.
    כל פרק יהיה באורך
    ...
  • Assassin's Creed - הגרסה היוונית
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: HyperBolic, פורום: ביקורות משחקים

Assassin's Creed - הגרסה היוונית

אני חייב לציין שמערכת היחסים ביני לבין החברה המוכרת לפיתוח והפצת משחקים, Ubisoft, איננה טובה. ניתן לציין את רוב שחקני המחשב אשר לאחרונה העלו ברשתות החברתיות את סלידתם מהחברה הזו לאור מעשיה הרבים והלא כל כך כשרים. אני מנסה להימנע מכמה שיותר מגע עם החברה
    ...
  • Just Cause 4 - המשחק החדש בכותר!
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: josefh30, פורום: ביקורות משחקים
    Just Cause 4
    Viva la revolución

4 שנים לאחר הכותר האחרון, ריקו רודרגיז הידוע בכינוי "הסוכן האולטמטיבי" חוזר בכותר חדש מתוך סדרת המשחקים JUST CAUSE.
    עברו ארבע שנים בדיוק מההפיכה שביצע ריקו רודריגז (הידוע בכינוי ה"עקרב"), באי הים תיכוני מדיצ'י והצליח להדיח את סנטיאגו דה...
  • היה שלום - גיבור העל האמיתי, סטן לי, הלך לעולמו
    נפתח ע"י: josefh30, תגובה אחרונה ע"י: josefh30, פורום: מגזין

כאשר עברה עליי ילדותי אחד הדברים האהובים עליי היה ספרי קומיקס (עלילונים). החל מספיידרמן ועד לסופר מן, תאריך זה בבגרותי יזכר כיום עצוב, כאשר בצער רב האבא המיתולוגי של גיבורי הקומיקס הללו ושל עוד רבים אחרים, סטן לי, הלך לעולמו בגיל 96 בבית החולים סדרס...

קצת עלינו

• Play-IL היא קהילת גיימינג, קולנוע ומוזיקה שבאה לשנות את כללי המשחק. הקהילה מפעילה מגוון קהילות משחק הכוללות שרתי דיבור, שרתי משחק, פורומים, טורנירים, אירועים ופרסים, במגוון רחב של משחקים ממספר ז'אנרים. מטרתנו היא לקחת את הגיימינג צעד אחד קדימה ולקדם אירועי גיימינג ושיתופי פעולה, להציע פלטפורמות שונות ומגוונות על מנת שתוכלו להכיר חברים חדשים ולהנות. אנו שואפים לאפשר לכל שחקן כמה שיותר אפשרויות משחק, סוגי מודים ומפות על מנת להעניק לכל שחקן את החוויה המושלמת תוך הנאה מכל העולמות, תוך קידום התחום החברתי של עולם הגיימינג הישראלי. לדעתנו, לגיימרים מגיע לקבל הרבה יותר - אנו מאמינים שאחרי כל כך הרבה אתרים, קהילות ופורומים, הגיע הזמן לעבוד יחד בשביל השינוי ולממש את הפוטנציאל האמיתי של כולנו בפיתוח קהילה מושקעת ואיכותית. אם נשלב כוחות, נוכל להגשים את החלום!
עובד...
X